Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco o kavkazácích

23. 1. 2008

Kavkazský pastevecký pes

Původ: Patří k původním psům přírodního typu, kteří se už od pravěku vyskytovali v oblasti Kavkazu. Po staletí zde pomáhali místním pastevcům chránit stáda před vlky, medvědy i zloději. Jediným kritériem při výběru do chovu byla ostrost a odvaha, což se na povaze těchto psů projevuje dodnes.

 

Popis: Velký a mimořádně silný pes hrubých rysů, silných kostí a mohutného svalstva.

Charakteristika: K cizím odmítavý až nepřátelský pes rychlých reakcí. Vždy byl zvyklý spoléhat sám na sebe, je samostatný a nezávislý.

Zvláštní nároky: Hodí se výhradně pro zkušené kynology, protože výchova je velmi obtížná. Problémy bývají ve vztahu k ostatním psům, domácím zvířatům, ale i dětem.

Užití: Původně pastevecký pes, tzn., že jeho úkolem bylo střežit ovčí stáda. Dnes užíván pro ostrahu velkých objektů a všude tam, kde je zapotřebí razantní, spolehlivý hlídač a ochránce.

                        

Zajímavosti:Kavkazský pastevecký pes je nádherné přírodní plemeno , které nepodléhá módním vlivům v křížení . Je stále zachována jeho původní podoba a charakteristický ráz plemene . Příjemně ostražitá povaha a přítulnost ke své lidské smečce .

V dobách a na nebezpečných místech , když jsou podmínky života drsné , tak přátelství mezi psem a člověkem se stává velice ceněným . Pes zde musí být silný , veliký a udatný . Musí být oddaný své rodině a nepodplatitelný od přírody , nebo z nutnosti tvrdé existence . Kavkazský pastevecký pes takovým psem je . Vždy stojící proti hrozbě , zuřivě odhodlaný a nekompromisní ve svém zásahu na obranu svou a své lidské smečky .

Rusové o svém národním plemeni tvrdí , že jeden kavkaz zabije vlka a dva zabijí medvěda.                                                           

 

Zdroj:www.frombearvalley.estránky.cz a kniha  Kavkazský ovčák z nakladatelství dona

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Kavkazaci

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ovčaka

(Evule, 19. 7. 2010 15:07)

kavkazský pes je nádherný viděla jsem ho jen jednou a to ještě nebylo čisté plemeno, jsou naprosto úžasní jen někteří lidé je nemají rádi, protože kdyzi hlídali Belínskou zeď a říkalo se jim "stalinovi psi"

www.kisulina.blog.cz

(monika, 21. 11. 2009 13:43)

ahoj udelala sem si referat od tebe ja mam sama kazastána jmenuje se borga badoza a dik